Něco málo o nás....
Jsme malá rodinná chovatelská stanice Mainských mývalských koček. Nacházíme se v Jihomoravském kraji, v městě Brně.
Registrovaní jsme u mezinárodní organizace FIFE a Specializovaná organizace SO Pardubice.
Název naší chovatelské stanice -  Sunbrilo - v jazyku esperanta znamená sluneční svit, vybrali jsme tento název protože nám tito majestátní tvorové přinášejí radost, tak jako sluneční paprsky a o to se s vámi chceme podělit.
 
 
A jak to u nás začalo.....
Ke zvířatům mám od nepaměti velmi blízký vztah, ať už jsem trénovala psy na cvičišti nebo mi dcery domů donesly nějaké zvířecí překvapení (to asi znáte, u nás naposledy užovka :), Mainská mývalí kočka byla mým snem od okamžiku, co jsem ji poprvé spatřila, před 12 lety. Jedno sobotní dopoledne jsem se tak procházela na výstavě koček, kam jsem se dostala spíše náhodou, a najednou jsem spatřila majestátního obrovského kocoura, nonšalantně až arogatntně hovícího si na kleci, jakoby mu celá budova patřila. Pohledem šelmy si mě prohlížel a já si fascinovaně prohlížela jeho. V tu chvíli si mě všimnul chovatel a dovolil mi, abych si ho pohladila. Bylo to něco úžasného -  ta obrovská hlava a hebká srst a kombinace vzhledu šelmy a klidné mazlivé povahy. Od té doby jsem dlouho nosila vizitku CHS  a říkala si.. "Jednou"...  V roce 2016 jsem se opět zašla podívat na výstavu koček a bylo jasno, že nastal čas udělat si radost a pořídit si svého mazlíka.
​Postupem času, jak vlastní zkušeností, tak zkušeností ostatních chovatelů, se kterými jsem se díky mému zájmu o toto plemeno seznámila, jsem si jen potvrdila, že Mainská mývalí kočka je skvělý společník s báječnou povahou. Pro tyto chlupaté radosti se nadchla celá naše rodina a zanedlouho už jsme vybírali další kočku, tentokrát již chovnou. Věřím, že i vy budete z tohoto plemene nadšeni jako my.